Charlie

Charlie

adres: ul. Piotrkowska 203/205

telefon: (42) 636-00-92

e-mail: charlie@kinosfera.pl

www: http://www.charlie.pl

rodzaj: Kina

Kino Charlie jest jednym z najbardziej kultowych miejsc na kulturalnej mapie Łodzi. Istniejące od 1994 roku kino wsławiło się konsekwencją w proponowaniu widzowi ambitnego, studyjnego repertuaru filmowego.
Od 1996 roku Kino Charlie należy do Sieci Kin Studyjnych (obecnie Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych), a od 2004 roku do Europejskiej Sieci Kin "Europa Cinemas". Działalność kina opiera się na trzech filarach: premiery, eventy oraz edukacja filmowa.
Kino Charlie można porównać do inkubatora kulturalnego, w którym wiedza i doświadczenie miesza się z pasją i działaniem animatorów kultury w wielu obszarach. Ich wspólnym mianownikiem jest kino artystyczne, europejskie oraz działania interdyscyplinarne. W kinie, oprócz niezliczonej ilości pokazów z udziałem twórców, studentów łódzkiej szkoły filmowej (która jest patronem kina od 2002 roku), odbywa się bardzo wiele festiwali, przeglądów, które mają charakter autorski (Międzynarodowy Festiwal Animacji ReAnimacja, Festiwal Twórców Powiększenie, Festiwal Kina Niezależnego OFF jak gorąco, Forum Kina Europejskiego "Cinergia") lub są wydarzeniami zewnętrznymi w skali całego kraju (Tydzień Kina Hiszpańskiego).

 

aktualizacja:

Charlie
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: redakcja@lodz-24.pl

Wydarzenia

  • Aktualnie brak wydarzeń.
archiwum

Opinie

comments powered by Disqus