Discovery Center "Experymentarium"

Discovery Center

adres: ul. Drewnowska 58

telefon: (42) 633 52 62

e-mail: biuro@experymentarium.pl

www: http://experymentarium.pl

czynne: Poniedziałek - Niedziela 10:00 – 21:00

rodzaj: Inne - kultura

Galeria LODZGaleria LODZGaleria LODZ
Poznaj Experymentarium!
Experymentarium to interaktywne centrum nauki. Każdy może tu samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Nauka nie ma tu tajemnic i jest doskonałą zabawą!

Czym się zajmuje experymentarium?
Tworzy oraz prezentuje wystawy, umożliwiające samodzielne poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. Tylko tu można zobaczyć najnowsze projekty interaktywne, w tym także najnowocześniejsze i najsłynniejsze wystawy z całego świata. Posługując się atrakcyjną metodą edukacji przez zabawę, w czytelny i prosty dla wszystkich sposób, objaśniaja świat i sprawiaja, że staje się weselszy! Organizowane są warsztaty i wykłady, prowadzona jest Akademia Profesora Einsteina przy wsparciu łódzkich uczelni wyższych.

Przygotowywane są niestandardowe, tematyczne i interaktywne przyjęcia urodzinowe, imprezy okolicznościowe i integracyjne, bo experymentarium wierzy w moc niebanalnej rozrywki!

Jaka jest misja experymentarium?
Edukacja poprzez zabawę, pobudzanie ciekawości i kreatywności, zachęcanie do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi, stymulowanie rozwoju intelektualnego, wskazywanie nowych możliwości spędzania wolnego czasu, proponowanie interesującej rozrywki.

Jak bawią się i uczą goście experymentarium?
Uczestnicy projektów korzystają z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzają doświadczenia, prowadzą obserwacje, zgłębiają tajniki świata. Uczestniczą też w organizowanych konkursach oraz warsztatach. Goście Experymentarium, bawiąc się, zdobywają wiedzę o, nawet najtrudniejszych, zjawiskach i procesach. Nawet najnudniejsze teorie stają się zrozumiałe i interesujące!

 

aktualizacja:

Discovery Center "Experymentarium"
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: redakcja@lodz-24.pl

Wydarzenia

  • Aktualnie brak wydarzeń.
archiwum

Opinie

comments powered by Disqus