Galeria Fotografii - Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

Galeria Fotografii - Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

adres: ul. Piotrkowska 102

telefon: (0-42) 633 09 82

e-mail: ltf@ltf.com.pl

www: http://www.ltf.com.pl

czynne: pn - pt - 10°° - 18°° sob. - 10°° - 14°°

rodzaj: Galerie

Galeria Fotografii powstała w 1957 roku jako przestrzeń wystawiennicza, istniejącego od 1949 roku, Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

W Galerii prezentowane jest szerokie spektrum tendencji i postaw w fotografii artystycznej poprzez wystawy tematyczne i problemowe, indywidualne i zbiorowe, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości członków Towarzystwa.

 

W latach 70-tych Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne ugruntowało swoją pozycję wśród instytucji sztuki współczesnej organizując m.in. Biennale Fotografii, liczne plenery międzystowarzyszeniowe i Akcję Dzieło, co przyczyniło się do uhonorowania jego działalności prestiżową nagrodą dla najlepszego klubu na Salonie Fotografii Artystycznej w Sao Paulo (1972). Wielokrotnie otrzymało również nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki (1966, 1986, 1988).

 

ŁTF aktywnie uczestniczy w kulturalnym życiu Łodzi, partycypując w przeglądach i festiwalach: Camerimage, Fotofestiwal, Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Podejmuje również współpracę z zagranicznymi instytucjami zajmującymi się fotografią, przyczyniając się do promocji miasta.

 

Towarzystwo posiada bogate Archiwum Fotograficzne, w którym deponowane są prace o szczególnych walorach artystycznych, prezentowane wcześniej w Galerii.

aktualizacja:

Galeria Fotografii - Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: redakcja@lodz-24.pl

Opinie

comments powered by Disqus