Niebieskie Migdały (Sienkiewicza)

Niebieskie Migdały  (Sienkiewicza)

adres: ul. Henryka Sienkiewicza 40

telefon: (42) 25 05 625 / 609 511 484

www: http://www.niebieskie-migdaly.pl/

rodzaj: Herbaciarnie

Jeżeli czujecie się Państwo zmęczeni codziennością i tempem życia i macie ochotę na chwileczkę zapomnienia, Niebieskie Migdały zapraszają na podróż w czasie do swoich Herbaciarni.

 

Herbaciarnia przy ul Sienkiewicza 40 to nieco mroczne, wiktoriańskie wnętrza. Trzy niewielkie pokoje na parterze, mogą nieco przytłaczać wielością przedmiotów i atmosferą aż gęstą od metafizyki.

Tu wzrok nigdy się nic nudzi natrafiając na ciągle nowe wyzwania. Dwa pierwsze pokoje zdobią ciężkie obrazy olejne, ostatni pokój na dole nazyway jest  "fotograficznym", ponieważ całe ściany obwieszone są starymi fotografiami, które zostały otrzymane od gości. 

Każdy pokój ma nieco inny charakter i aranżację. W każdym jednak maleńkie stoliki tworzą wyspy własnych światów zamknięte dyskretnym światłem lampki i migotaniem świec. Tych z Państwa, którzy wolą nieco większe i bardziej widne przestrzenie zapraszają na pięto. Znajdziecie tu dwa pokoje. Obydwa widne i utrzymane w ciepłej koloryzacji. W sezonie jesienno zimowym, w dużej sali na piętrze, organizowane są wieczorki muzyczno poetyckie a w każdy piątek i sobotę można napić się herbaty przy dźwiękach pianina. Pokój ten nazywamy "wielką biblioteką". Dlaczego? Przyjdźcie, a sami zobaczycie...

 

Naturalnie oprócz niepowtarzalnej atmosfery i wystroju wnętrz, proponuje Państwu prawdziwą mnogość smaków i gatunków herbat zarówno czarnych jak i zielonych, czerwonych i białych.

Dla smakoszy zdrowotne mieszanki ziołowe, dla łasuchów domowe konfitury, znakomite ciasta i ciasteczka własnego wypieku. Słodką wizytówką herbaciarni jest tort "Niebieskie Migdały".

Znajdzie się również coś dla niepoprawnych kawoszy.

aktualizacja:

Niebieskie Migdały (Sienkiewicza)
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: redakcja@lodz-24.pl

Opinie

comments powered by Disqus