Niebieskie Migdały (Piotrkowska)

Niebieskie Migdały  (Piotrkowska)

adres: ul. Piotrkowska 200

telefon: (42) 25 05 625 / 609 511 484

www: http://www.niebieskie-migdaly.pl/

rodzaj: Herbaciarnie

Jeżeli czujecie się Państwo zmęczeni codziennością i tempem życia i macie ochotę na chwileczkę zapomnienia, Niebieskie Migdały zapraszają na podróż w czasie do swoich Herbaciarni.

 

Herbaciarnia przy ul Piotrkowskiej 200. to jakby maleńki angielski domek na wsi. Dojść do niej trzeba przez dość długą bramę, ale za to maleńkie podwóreczko stanowi pięknie ukwiecony ogródek, w którym stoliki są tak oddalone od siebie, że każdy wydaje się jedynym. Nawet w największe upały jest tu dość chłodno i zawsze przyjemnie.

 

Prosto z ogródka wchodzi się do małej salki o niskim, drewnianym stropie. Tu również panuje zupełnie inna rzeczywistość, bardziej przytulna, a mniej nastrojowa. To hardziej angielska wieś niż Królowa Wiktoria. Wrażenie potęgują wiszące na ścianach pejzaże i angielskie sceny myśliwskie. Herbata jest podawana w oryginalnej angielskiej porcelanie ze Stratford. Imbryczki zawsze są nakryte odpowiednimi do nich czapeczkami, aby herbata parzona dłużej i mająca przez to inne właściwości, pozostawała gorąca i aromatyczna. Całość jest lekka i przyjemna, sprzyjająca rozmowie, a rozmowa, jak mawiał niezapomniany Piotr Skrzynecki, "to największa przygoda w życiu człowieka. W rozmowie wszystko się może zdarzyć. Życie się może zdarzyć".

 

Naturalnie oprócz niepowtarzalnej atmosfery i wystroju wnętrz, proponuje Państwu prawdziwą mnogość smaków i gatunków herbat zarówno czarnych jak i zielonych, czerwonych i białych.

Dla smakoszy zdrowotne mieszanki ziołowe, dla łasuchów domowe konfitury, znakomite ciasta i ciasteczka własnego wypieku. Słodką wizytówką  herbaciarni jest tort "Niebieskie Migdały".

Znajdzie się również coś dla niepoprawnych kawoszy.

aktualizacja:

Niebieskie Migdały (Piotrkowska)
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: redakcja@lodz-24.pl

Opinie

comments powered by Disqus