Pałac Młodzieży im. J. Tuwima

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima

adres: ul. St. Wyszyńskiego nr 86

telefon: +48 42-688-52-15

e-mail: palacmlodziezy@toya.net.pl

www: http://www.palacmlodziezy.lodz.pl/home

rodzaj: Inne - kultura

Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi powstał w 1952 roku na mocy zarządzenia ówczesnego Ministra Oświaty, początkowo jako Młodzieżowy Dom Kultury a od 1964 roku zyskał obecną nazwę.

Niezmiennie od 60 lat drzwi Pałacu Młodzieży są otwarte dla dzieci i młodzieży pragnącej czas wolny spożytkować na rozwój osobowości, talentów, zainteresowań jak również na twórczą zabawę.

Misją Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi jest odnajdowanie w uczestnikach zajęć wszechstronnych uzdolnień i talentów, ich kształtowanie i rozwijanie, budzenie pasji poznawczej oraz budowanie postaw otwartości i wrażliwości na drugiego człowieka.

Z biegiem lat powstało wiele atrakcyjnych, doskonale wyposażonych pracowni kierowanych przez doświadczonych i kreatywnych nauczycieli, specjalistów. Rozwijamy różnorodne aktywności z zakresu plastyki, muzyki, tańca, nauki, sportu, sztuki z wykorzystaniem ciekawych form oraz technik. Towarzyszy nam podczas zajęć niepowtarzalna, twórcza atmosfera. Obok zajęć dla dzieci i młodzieży uczestniczymy aktywnie we wszelkich wydarzeniach kulturalnych na terenie naszego miasta, województwa i Polski.

Placówka jest realizatorem projektów edukacyjnych, kulturalnych, artystycznych w tym działań międzynarodowych. Powyższe działania sprzyjają współpracy z różnymi instytucjami publicznymi i niepublicznymi oraz organizacjami pozarządowymi.

Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi jest miejscem, w którym w każdym roku z oferty zajęć stałych korzysta blisko 1200 dzieci, młodzieży i dorosłych.

aktualizacja:

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: redakcja@lodz-24.pl

Wydarzenia

  • Aktualnie brak wydarzeń.
archiwum

Opinie

comments powered by Disqus