Teatr Powszechny

Teatr Powszechny

adres: ul. Legionów 21

telefon: (42) 633 25 39 / (42) 633 50 36

e-mail: bilety@powszechny.pl

www: http://powszechny.pl

czynne: KASA: poniedziałek- nieczynna; wtorek-piątek: 9:00-19:00; sobota-niedziela: 13:00-19:00

rodzaj: Teatry

Teatr Powszechny to wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej naszego kraju.

 

Wizytówką Teatru jest od 19 lat Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych; od 2005 roku jest organizatorem "Teatru Czytanego" przeznaczonego dlaosób niewidomych i słabo widzących. W ramach powołanego Polskiego Centrum Komedii Teatr Powszechny organizuje ogólnopolski konkurs „Komediopisanie"; wydarzenia interdyscyplinarne – panele dyskusyjne, wystawy oraz promocje wydawnictw a także Edukację teatralną dzieci i młodzieży realizowaną w formie warsztatów oraz Lekcji teatralnych.

 

W Teatrze Powszechnym odbywają się spektakle dla bezrobotnych (bilety w cenie 1 zł) oraz dla emerytów (bilety w cenie 10 zł).

 

Jako jeden z nielicznych w Polsce Teatr Powszechny w Łodzi posiada malowana kurtynę – obraz olejny namalowany na specjalnie plecionym płótnie autorstwa Piotra Naliwajko.

 

Od 1995 scena przy ul. Legionów kieruje Ewa Pilawska, która stworzyła wyrazisty profil Teatru nadając mu charakter komediowy. Ewa Pilawska jest także dyrektorem artystycznym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych i reżyserem sztuk w ramach "Teatru Czytanego".

 

 

 

aktualizacja:

Teatr Powszechny
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: redakcja@lodz-24.pl

Wydarzenia

  • Aktualnie brak wydarzeń.
archiwum

Opinie

comments powered by Disqus