Hans Zimmer w Atlas Arenie http://www.atlasarena.pl/index.php?page=hans-zimmer

Data wydarzenia: 1 maja 2016 godz. 0:00 Miejsce wydarzenia: Atlas Arena - al. Bandurskiego 7

Hans Zimmer w Atlas Arenie

Hans Zimmer – człowiek orkiestra – twórca nowoczesnego brzmienia muzyki filmowej będzie koncertował w Polsce!

Hans Zimmer urodził się 12 września 1957 r. we Frankfurcie nad Menem.

Jak sam mówi, z powodu charakteru, który nie uznaje autorytetów, uczył się gry na pianinie tylko przez dwa tygodnie i nie ma muzycznego wykształcenia. Jako nastolatek wyjechał do szkoły w Londynie, gdzie poznał Trevora Horna i Geoffa Downesa, z którymi założył zespół The Buggles.

 

W świat muzyki filmowej Zimmer wszedł podczas współpracy ze znanym kompozytorem, Stanleyem Myersem. Dla Polaków na pewno interesujący jest fakt, że pierwszą ścieżkę dźwiękową kompozytor napisał do filmu Fucha (Moonlighting) Jerzego Skolimowskiego, opowiadającego o losach czterech robotników, którzy w 1981 roku w Londynie usiłują zarobić na życie. Nie wiedzą, że w kraju został ogłoszony stan wojenny. Główną rolę w filmie zagrał Jeremy Irons.

Podczas pisania swoich utworów Hans Zimmer wykazał się błyskotliwością w łączeniu orkiestry z elektronicznym brzmieniem syntezatorów i pracą na komputerach, co później stało się cechą rozpoznawczą Zimmera.

 

Jego wielka kariera rozpoczęła się w 1988 roku, gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu Rain Man Zimmer otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. W połowie lat 90. kompozytor zdobył Nagrodę Akademii za muzykę do animowanego filmu Disneya – Król Lew. Od tego czasu otrzymywał coraz więcej propozycji. Jest autorem muzyki do takich filmów, jak Karmazynowy przypływ, Cienka czerwona Linia, Gladiator, Ostatni Samuraj, Sherlock Holmes czy Incepcja. Skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad 150 filmów, ma na koncie m.in. Oskara, dwa Złote Globy i dwie nagrody Grammy.

 

Hans Zimmer niedawno zakończył swoje pierwsze występy w Wielkiej Brytanii.

 

Wkrótce zobaczymy go w Polsce-1 maja w Łodzi w Atlas Arenie.

 

Polska jest częścią wielkiej trasy koncertowej kompozytora. Nie możemy przegapić tego niezwykłego widowiska, które skupi tysiące fanów artysty.

 

Bilety : W sprzedaży od 9.11.br. w Centrum Biletów Atlas Areny oraz na www.eventim.pl
Ceny : 179 zł, 209 zł, 249 zł, 299 zł, 399 zł, 499 zł

 

Źródło: http://www.atlasarena.pl/index.php?page=hans-zimmer

aktualizacja:
comments powered by Disqus