VIII Ogólnopolski Przystanek PaT - Łódź 2013 fot. Atlas Arena

Data wydarzenia: 9 lipca 2013 - 14 lipca 2013 Miejsce wydarzenia: Atlas Arena - al. Bandurskiego 7

VIII Ogólnopolski Przystanek PaT - Łódź 2013

Prawie trzy tysiące młodych ludzi, wolontariuszy i nauczycieli ma wziąć udział w VIII Ogólnopolskim Przystanku PaT ("Profilaktyka a Ty"), który w dniach od 9 do 14 lipca odbędzie się w Łodzi - poinformowano dziennikarzy.

PaT to skrót od nazwy programu "Profilaktyka a Ty" realizowanego przez Komendę Główną Policji, którego celem jest m.in. tworzenie ogólnopolskiej społeczności młodych ludzi promującej wśród rówieśników modę na życie bez uzależnień i przemocy.

 

Program adresowany jest do młodych ludzi powyżej 15. roku życia, ich rodziców i nauczycieli. W całej Polsce działa 70 grup PaT, w których młodzież przygotowuje własne spektakle teatralne, realizuje filmy, prowadzi lokalne radio czy telewizję.

 

W ramach programu organizowana jest ogólnopolska akcja "Przystanek PaT" na którą zjeżdżają młodzi ludzie z całej Polski. W tym roku odbędzie się w ona Łodzi.

Wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak podkreśliła, że choć prowadzone są różnego rodzaju działania i programy profilaktyczne, to trzeba mieć świadomość tego, że młodzież ma dosyć pogadanek i ulotek, a najlepiej docierają do niej rówieśnicy.

 

- Żeby tak naprawdę rozmawiać z młodzieżą i docierać do młodych ludzi, trzeba po prostu rozumieć ich problemy, wchodzić w ich życie i umieć z nimi współdziałać - mówiła na konferencji prasowej w Łodzi Nowak.

 

Centrum wydarzeń łódzkiego Przystanku PaT będzie Atlas Arena. Codziennie młodzież będzie mogła brać udział w 35 bezpłatnych warsztatach: radiowych, telewizyjnych, zajęciach teatralnych, tanecznych, literackich, plastycznych, czy biotechnologiczno-chemicznych przygotowanych przez Politechnikę Łódzką, która aktywnie włączyła się organizację akcji.

 

Każdego dnia zaplanowano także warsztaty profilaktyczne. - Podczas tych warsztatów pokazujemy jak robić twórczą profilaktykę. Prezentowane są krótkie filmy, fragmenty spektaklu, opowiadamy jak to zrobić. Odrzucamy ulotki a idziemy w stronę człowieka, jak stworzyć relacje między ludźmi, żeby była to twórcza, rówieśnicza profilaktyka - powiedział autor programu PaT insp. Grzegorz Jach, pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego.

 

W ramach akcji do późnych godzin nocnych - na czterech scenach - odbywać się będą koncerty, przedstawienia teatralne oraz spotkania poetyckie. Na finał Przystanku, 13 lipca uczestnicy zaprezentują efekty swej pracy warsztatowej.

 

Wcześniej, bo 22 czerwca grupy PaT z całej Polski zapraszają także na ogólnopolską noc profilaktyki.

Według danych KWP w Łodzi, tylko w ciągu pięciu miesięcy tego roku w Łódzkiem wykryto ponad 2200 przestępstw narkotykowych i w związku z nimi zatrzymano prawie 1280 nieletnich. Szacuje się, że w całej Polsce z uzależnienia od alkoholu i narkotyków leczy się 14,5 tys. młodych ludzi do 19. roku życia.

W Łódzkiem grupy PaT działają m.in. w Łodzi, Radomsku, Zduńskiej Woli i Sieradzu. Organizatorem programu "Profilaktyka a Ty" jest Komenda Główna Policji, a gospodarzami VIII Przystanku PaT są: Urząd Miasta Łodzi, Wojewoda Łódzki, Urząd Marszałkowski, Komenda Wojewódzka i Miejska Policji w Łodzi oraz Politechnika Łódzka.

 

Łódź startuje!

 

Informacje od organizatorów:

 

VIII Ogólnopolski Przystanek PaT - Łódź 2013

Główna baza Akcji:

ATLAS ARENA – Al. Bandurskiego 7

Regulamin i lista warsztatów - http://pat.policja.gov.pl/portal/pat/18/2394/VIII_Przystanek_PaT_Lodz_2013.html 

 

ZGŁOSZENIA:

 

Wszystkie grupy oraz osoby indywidualne, które przyjeżdżają na VIII Przystanek PaT, powinny zgłosić się do Biura Akcji w celu otrzymania informacji dotyczących zakwaterowania, wyżywienia oraz pakietu uczestnika. Biuro Akcji w dniu przyjazdu czyli 9 lipca 2013 r. funkcjonować będzie w obiekcie ATLAS ARENA w Łodzi mieszczącej się w okolicach dworców PKP i PKS Łódź Kaliska. Tam też będzie czekać na Was służba PaTrolowa Akcji. Zapraszamy!

 

Przeczytaj, zapamiętaj, przyjedź!

 

Jeżeli spakowałeś już piwo do plecaka, to nie przyjeżdżaj! Dokonałeś złego wyboru – to nie ta impreza!
Jeżeli w świecie sztuki czujesz się u siebie, to zapraszamy!
Zakwaterowanie tradycyjnie bezpłatne, w klasach szkolnych i przestrzeniach otwartych ATLAS ARENY, na policyjnych materacach i we własnych śpiworach
Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, pamiętaj, żeby w dniu przyjazdu na Akcję mieć przy sobie pisemną zgodę rodziców (opiekunów). Koniecznie!!!
Pamiętajcie o zabraniu dokumentów tożsamości.
Przezorny zawsze ubezpieczony – ubezpieczenie we własnym zakresie! Uwaga! Bez okazania w Biurze Akcji indywidualnego ubezpieczenia NW na dojazd, pobyt i powrót z Akcji uczestnik NIE ZOSTANIE PRZYJĘTY !
Możesz wykupić pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) za 120 zł (koszt łączny za wszystkie dni od obiadu 9 lipca do śniadania 14 lipca) oraz za 30 zł obowiązkowy pakiet promocyjny uczestnika Akcji.
Służba PaTrolowa przywita Cię w dniu 9 lipca od godziny 9.00 do godz. 14.00 na dworcu PKS oraz PKP Łódź Kaliska lub po godz. 14.00 bezpośrednio w bazie Akcji.
Na VIII Przystanku PaT wszelkie przyjazne inicjatywy są mile widziane. Prosimy zgłaszaj je do Impresariatu PaT.

 

Oferujemy Tobie:

 

- świat wolny od przemocy i uzależnień
- zawodowych instruktorów warsztatów artystycznych
- prezentacje najciekawszych inicjatyw profilaktycznych z kraju
- koncerty i spektakle w Teatrze Letnim
- nocne rozmowy filozoficzne
- teatr po północy
- spotkania z ludźmi sztuki
- media PaT (gazeta, radio, telewizja)
- ochronę PaTroli i patroli
- troskliwą opiekę medyczną
- odnalezienie bratnich dusz!!!

 

W przypadku potrzeby uzyskania dodatkowych informacji uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem PaT, liderem PaT (zakładka KONTAKT) lub z Impresariatem programu PaT w Warszawie (tel. 22- 60- 117- 26).

 

Grupy, które nie otrzymają takiego potwierdzenia do 28 czerwca 2013 roku nie zostały przyjęte. Wszystkim tym osobom dziękujemy za zainteresowanie oraz zapraszamy, już bez zgłoszenia, na GALĘ FINAŁOWĄ Akcji 12 lipca o godz. 16.00 w ATLAS ARENIE.

 

UWAGA!

 

Jak wykupić bloczki żywnościowe (120 zł od osoby za pełne wyżywienie) :

 

1. Indywidualnie w dniu przyjazdu 9 lipca w Biurze Akcji. W przypadku potrzeby wystawiania faktury na miejscu należy posiadać dane płatnika.

 

2. Grupowo:

 

w dniu przyjazdu na tych samych zasadach jak w pkt. 1,
lub przelewem do 3 lipca br. (liczy się data wystawienia przelewu). W tym przypadku szczegółowej informacji w Impresariacie PaT udziela Krzysztof Pawelec
tel. 22- 60- 117- 26, e-mail: impresariat.pat@gmail.com

 

3. Wykupienie wyżywienia nie jest obowiązkowe. Informujemy, że na terenie zakwaterowania uczestników Akcji nie będzie można urządzać doraźnych kuchni.

 

4. Opłaty za wyżywienie (120 zł od osoby) i pakiet uczestnika (30 zł od osoby) wpłacane są oddzielnie.

W sprawach programowych (warsztaty artystyczne, instruktorzy, program Akcji) prosimy o stałe odwiedzanie strony www.pat.policja.gov.pl (zakładka PRZYSTANEK PaT)

 

 

 

 

 

Źródło: Atlas Arena; http://wiadomosci.onet.pl

aktualizacja:
comments powered by Disqus